Funboats

Informace

o nás

Společnost INEX NAUTIKA d.o.o. vznikla v roce 2012 za účelem nabídnout špičkové služby milovníkům moře, ať už těm, kteří lodě vlastní, tak i těm, kteří chtějí zažít zábavu a adrenalin na vodě a to v jedné z nejkrásnějších destinací Evropy, v Chorvatsku - severní Dalmácii, ve městě Tisno.

o Tisnu

Tisno Tisno

Útulné městečko Tisno se nachází v severozápadní části Šibensko-Kninské župy (kraje). Je vzdálené 100 km od Splitu, 28 km od Šibeniku a 56 km od Zadaru. Po dálnici A1 je přes 320 km vzdálený Záhřeb spojeno kvalitní dálniční sítí s evropskými zeměmi. Stejně tak relativní blízkost se zadarským (60km) nebo splitským letištěm (80km), umožňuje rychlý a pohodlný transfer stále většího počtu turistů. V poslední době se město pevně umístilo nejen na turistických mapách jako místo pro klidnou rekreaci rodin s dětmi, ale i pro mladší populaci je díky hudebnímu festivalu Garden Festival, který se zde koná od začátku června do poloviny srpna, o zábavu postaráno. Tisno je také cílem početných jachtařů, milovníků kempování a individuálních hostů, kteří tradičně tráví ve městě svoji dovolenou v soukromém ubytovaní.

Město je rozdělené na dvě části, jedna je na ostrově Murter, druha část se nachází na pevnině. Obě části jsou mezi sebou propojené 30m dlouhým zvedacím mostem, jehož otevírání v 9:00 a v 17:00 je velmi oblíbenou turistickou atrakcí. Tisno je známé díky bohaté nabídce kulturních, zábavných a náboženských událostí během celého roku. Kromě uvedeného hudebního festivalu je dobře známá oslava sv. Panny Marie od Karavaja a během letní turistické sezóny zde se organizuji koncerty komorní hudby, vystoupení folklórních souborů, známých hudebních skupin a zpěváků populární hudby. Krásy ostrova Murter charakterizuji i početné pláže kolem města, nádherná místa pro potápění jak pro zkušené, tak i pro začínající potápěče a nepřeberné možnosti výletů do bližšího i vzdálenějšího okolí (ku příkladu na vodopády na řece Krka, do národního parku Kornati, atd.). Všeobecně je známo že jednotliví hosté se svými rodinami do Tisna přijíždí každý rok 30 i více let, což svědčí nejen o krásách samotného města a jeho okolí, ale také o laskavosti domácích a kvalitě nabízených ubytovacích kapacit.

Na rozdíl od jiných měst, v Tisnu panuje díky zachovalé přírodě, bez ohledu na velký počet turistů během letní sezóny, klid. Město je všeobecně známé jak díky velmi přátelským místním obyvatelům, tak i duchu a ovzduší dalmatinského města jak z minulých časů. Ve městě je mnoho restaurací s bohatou nabídkou tradičních domácích jídel ale i mezinárodní kuchyně, tak i několik obchodů s potravinami, tržnice, rybárna, ambulance s nepřetržitou 24 hodinovou lékařskou službou, lékárna, pošta, banka, několik směnáren a cestovních agentur, nabízejících zajímavé výlety do okolí a za dobrodružstvím. Během letní sezóny je město výborně spojené veřejnou dopravou se širším okolím a ostatními chorvatskými městy. Je zde také dobře organizovaná taxislužba, která za rozumnou cenu zajišťuje spojeni s letišti Split a Zadar.